Pierwsza dekada XXI w. Konsolowe endorfiny

Autor: Paulina Tokarska

06.12.2019

Nowe tysiąclecie przyniosło nam także nowe możliwości. Na fali „małyszomanii” każdy z nas chciał latać w chmurach, triumfalny powrót na ekrany odświeżonych Gwiezdnych Wojen pchał nas do walk na miecze świetlne a za sprawą sukcesów Roberta Kubicy pragnęliśmy poprowadzić bolid F1. Możemy zrobić to wszystko nie wychodząc nawet z własnego salonu!

A wszystko to dzięki konsolom do gier, które mogą być niesamowitym źródłem rozrywki i umożliwiają korzystanie z dobrodziejstw nowych technologii w najlepszy możliwy sposób.

Dekady Świeżości, odcinek 4 - lata '00

Konsole oferują obecnie taką ilość funkcji i różnego rodzaju gier, że z powodzeniem łączą pokolenia– od najmłodszych domowników, po rodziców czy dziadków. Dodatkowo najnowsze modele umożliwiają korzystanie z konsol tak stacjonarnie, jak i przenośnie, np. w podróży. Ogranicza nas zatem wyłącznie wyobraźnia.

Wartość rynku gamingowego na całym świecie w 2006 r. wynosiła zaledwie 7,4 mld dolarów, co i tak było trzykrotnym wzrostem względem roku 1996. Dziś, w 2019 r., wartość ta przekracza 140 mld dolarów i rośnie w gigantycznym tempie. Analitycy sugerują, że w ciągu najbliższych dwóch lat przekroczy 180 mld dolarów. Co ciekawe, ponad 90 proc. wszystkich gier sklasyfikowanych przez organizację ESRB otrzymało notę E (dla każdego), E10+ (dla osób powyżej 10 r.ż.) lub T (dla nastolatków).

Do tego zresztą dążą najnowsze technologie, co jest niejako znakiem naszych czasów. O ile świat gna coraz prędzej, my jednak mamy dostęp do tylu opcji i udogodnień, że jesteśmy w stanie zadbać o każdą przestrzeń swojego życia. Tak o obowiązki, jak i przyjemności, np. spędzić wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi wieczór przy grach. Chcemy podjąć rywalizację w quizie? Powalczyć na miecze świetlne? Wziąć udział w igrzyskach olimpijskich? Rozegrać mecz na jednym z największych stadionów świata? A może obejrzeć film, lub pośpiewać karaoke. To wszystko umożliwia jedno urządzenie – konsola. A to tylko cześć jej funkcjonalności!

Z duchem czasu podąża też Tic Tac, który w tym roku obchodzi swoje 50 urodziny i z tej okazji daje nam możliwość wygrania kultowych przedmiotów z ostatnich dekad, jak np. cyfrowy zegarek, aparat polaroid, okulary czy czytnik e-booków. Jedną z nagród jest także konsola. Wystarczy zarejestrować swój paragon za produkty Tic Tac na stronie konkursowej i wziąć udział w loterii. Nic prostszego!

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.