Druga dekada XXI w. Ekran wypiera szelest kartek

Autor: Paulina Tokarska

06.12.2019

Nowe technologie towarzyszą nam już na niemal każdej płaszczyźnie życia. Dzięki nim, by obejrzeć swój ulubiony program telewizyjny, nie musimy nawet włączać telewizora, a żeby przeczytać książkę, nie potrzebujemy przerzucać kartek. Ucieszy to wiele osób, bo na przekór niesprawiedliwej obiegowej opinii, ludzie czytają i chcą czytać. Wystarczy dać im do tego narzędzia na miarę czasów.

A czas z każdym dniem wydaje się pędzić coraz szybciej, dlatego też coraz częściej sięgamy po rozwiązania, które pozwolą nam go zatrzymać i choć na chwilę odetchnąć. Książki sprawdzają się tutaj niezawodnie. Przenosimy się do innych światów, odrywamy się od rzeczywistości i możemy zachłystnąć się inspirującymi historiami.

Dekady Świeżości, odcinek 5 - lata '10

I o ile rynek czytelniczy nie jest już tak potężny, jak jeszcze kilka dekad temu, to dzięki nowym technologiom, jak czytniki e-booków, przeżywa powrót do czasów świetności. Nie musimy już bowiem nosić opasłych tomów w torebce czy plecaku, wystarczy nam ku temu jedno kompaktowe urządzenie, potrafiące zastąpić niejednokrotnie niemałą bibliotekę.

Dla wielu nie bez znaczenia jest także poszanowanie dla środowiska. Nie trzeba poświęcać kolejnych drzew, by cieszyć się kilkudziesięcioma pozycjami wydawniczymi. Co więcej – nowe technologie są w stanie sprawić, że wyświetlacz czytnika e-booków wygląda niemalże jak prawdziwy papier i nie męczy naszych oczu emitowanym światłem. Potrafi też na jednym ładowaniu posłużyć nam nawet przez wiele dni.

Czytniki e-booków dają nam wszystko to, czego oczekujemy po technologiach uszytych na miarę drugiej dekady XXI w. Wie o tym także Tic Tac, który nie tylko prezentuje nam swoją odmienioną odsłonę – gumy, ale także daje nam możliwość wygrania w swoim urodzinowym konkursie kultowych sprzętów, jak cyfrowe zegarki, konsole czy aparaty polaroid.

50 lat historii Tic Taca to bowiem także kolejne dekady naszej historii i rozwoju kultowych przedmiotów. Bez wątpienia na miejsce wśród nich zasługują czytniki e-booków!

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.